افتتاح پروژه شرکت تعاونی فرآورده های لبنی راین جلفا توسط استاندار

 

 

مسئول نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان جلفا از افتتاح و بهره برداری پروژه شرکت تعاونی فرآورده های لبنی راین ۲۶۸۳ جلفا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی رشید ابراهیمی مسئول نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان جلفا گفت: در سفر یک روزه استاندار آذربایجان شرقی به شهرستان جلفا پروژه شرکت تعاونی فرآورده های لبنی راین ۲۶۸۳ جلفا توسط دکتر مجید خدابخش افتتاح و در مدار تولید قرار گرفت. محصولات این شرکت تعاونی انواع محصولات لبنی (شیر، ماست، خامه، دوغ و …) در انواع و اندازه های مختلف می باشد که با برند «آخار» در بازار ارائه خواهد شد.

ابراهیمی گفت: این شرکت تعاونی دارای ۷ نفر عضو و سرمایه ثبتی ۲۱ میلیارد ریال در سال ۸۵ به ثبت رسیده و عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۹۰ شروع شد. ابراهیمی افزود: برای اجرا، تکمیل و راه اندازی کامل پروژه این شرکت تعاونی بیش از ۶۰ میلیارد ریال هزینه شده است که ۲۴ میلیارد ریال آن تسهیلات بانکی بوده و بیش از ۳۶ میلیارد ریال آورده خود اعضای تعاونی می باشد.

ابراهیمی افزود: مرحله اول تولید این تعاونی با روزانه ۱۰ تن انواع محصولات لبنیاتی و اشتغالزایی مستقیم ۱۰ نفر و اشتغالزایی غیرمستقیم ۳۵ نفر به بهره برداری رسید و در مرحله نهایی به ۴۰ تن تولید روزانه با ۴۰ نفر اشتغالزایی مستقیم و ۱۲۰ نفر اشتغالزایی غیرمستقیم خواهد رسید.

ابراهیمی با اشاره به تکنولوژی استفاده شده در این طرح گفت: تکنولوژی استفاده شده در پروژه شرکت تعاونی فرآورده های لبنی راین جلفا از نوع پیشرفته بوده و از آخرین متدها و دستگاههای روز دنیا در این طرح استفاده شده است.

ابراهیمی در پایان این طرح را مصداق بارزی از اقتصاد مقاومتی برشمرد و ابراز امیدواری کرد با بهره برداری از چندین طرح دیگر در شهرستان شاهد محقق شدن کامل فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال باشیم.

 

منبع : وب سایت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی

ارسال نظر